Merhaba

Merhaba; gezmek görmek herkes gibi yeni yerler öğrenmek amacı ile sürekli gezdim, gördüm. Tek başıma ve ailemle gittiğim yerler benim için muhakkak çok özel yerlerdi. Belirli bir yaşa kadar gezdiğim yerleri dostlarıma arkadaşlarıma anlatarak onların da gitmelerini teşvik ettim. Sonra bir zaman sonra fark ettiğim şey şu oldu. Mekanların isimleri, yerleri, menüleri, fiyatları değişse de aslında İstanbul içerisinde sıkışıp kalmışız. Birisinin ışığı daha loş diğeri daha parlak derken uzunca bir süre ilgimi çeken bir mekan olmamıştı. Haziran 2015'e kadar.

O günlerde yeni tanıştığım bir arkadaşım vardı. Beraber İstanbul'un tek düze mekanlarından sıyrılıp şehre daha uzak, metropol karmaşası görüntüsünden kendisini sıyırmış bir mekana gittik. O günden sonra gittiğimiz ve gitmeyi planladığımız mekan tercihlerimiz hep bu yönde oldu. Bugün 2.senemize adım adım yaklaştığımız bu günlerde bir süredir aklımızda olan neden bir gezi bloğumuzda bizim olmasın adlı projemizden yola çıkarak gezi bloğumuzun temellerini Eylül 2016'da attık.

Peki bu blog size ne kazandıracak, bize ne kazandırdı? Şehir merkezlerine sıkışmış yan yana dip dibe cafeler, belirli bir alana sıkışmış yemek yerlerinin dışında sizi uçsuz bucaksız güzelliklere sahip, belki daha önce hiç duymadığınız, belki de para verip bir blogger'a reklam yaptıracak kadar parası olmadığı için internette dahi adı geçmeyen ufacık ve samimi mekanlar, kimi zaman göz alabildiğine doğal güzellikler içerisine kurulmuş insanı hayretler içerisine düşürebilecek güzelliklerdeki mekanları sayfamızdan tanıma fırsatınız olacaktır.

Doğal Mekanlar ismi nereden aklınıza geldi?
Kesinlikle içeriği ile bağdaşan bir isim istediğimiz için doğal mekanlar isminde karar kıldık.
Doğal Mekanlar yazarları ne iş yapar?
Erkek olanımız Haliç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4+1. sınıf uzatmalı öğrencisi, kız olanımız ise İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu. Hedeflerimiz akademik kariyerimizi lisans seviyesinin çok daha üzerine taşımaktır.

Doğal Mekanları beğendiyseniz sosyal medya hesaplarımızı aşağıdaki butonlardan takip edebilir gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz:

Instagram

02.03.2018 tarihinde logomuz değişmiştir. Görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Eski Logomuz
Yeni Logomuz0 yorum:

Yorum Gönder