Beykoz Pier Cafe | İstanbul, Beykoz

Yeni rotamız İstanbul Anadolu Yakası'nın en kuzeyi Beykoz. Beykoz İstanbul Boğaz'ının incisi olmasına rağmen henüz İstanbul'un karmaşasından nasibini almamış olan ilçemize tahmin edileceği gibi ulaşımı da pek kolay değil. Çalışanlar ve öğrenciler çoğunlukla deniz yolunu tercih ederler. Bilenler bilir Paşabahçe Vapuru’nda her sabah tanıdık yüzlerle yolculuk etmek hem çok rahat hem de çok keyiflidir. Şimdilerde o meşhur Paşabahçe Vapuru Beykoz sahilinde demir atmış yatıyor.


Beykoz  Pier de bu vapur geleneğine göre dekore edilmiş. Mekanın duvarına boydan boya bir vapur resmedilmiş.

Sıcak Çikolatası ve Oreo'lu Mangolina Pastasını denediğimiz mekandan gayet memnun kaldık. Özellikle kavanozda servis edilen pastayı çok beğendik. Sıcak çikolatası servis edildiğinde istenilen sıcaklıkta olmasa da mekan çalışanları ve ortamın samimiyetinden kaynaklı sıcaklık bu küçük kusuru bize unutturmaya yetti.

Pier kelime anlamı olarak İskele anlamına gelir. Beykoz iskelesinin hemen yanına açılmış olan bu mekanı açılışının ikinci gününde tesadüfen keşfettik. Beykoz sahilde balık ekmek yedikten sonra çok üşüdük ve çay kahve içmek için sıcak bir mekan ararken kafamızı kaldırdığımızda Beykoz Pier’in önünde bulduk kendimizi.


Mekan iki kattan oluşuyor. Üst kat açık ve nargile için kullanılıyor. Alt kat camekan ile kapatılmış ve camların yaz aylarında komple açılacağını söylediler. Alt kat küçük olmasına rağmen 13-14 masa gayet hoş bir şekilde konumlandırılmış olup masaların birbirine yakınlığı rahatsız etmedi. Şans eseri cam kenarında yer bulabildik ve gün batımının hoş manzarasını yakalayabildik. Çekmiş olduğumuz fotoğrafı siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedik.

Bu güzel fotoğraftan sonra sizleri Beykoz Sahil'in o mükemmel gün batımı manzarası ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.Menüdeki fiyatlar yeni açılan bir mekana göre gayet uygun. İki sıcak çikolata ve bir tatlıya 28 lira ödedik. Çay 2.50 lira, Türk kahvesi 5 ve Sahlep 8.5 liraydı. Mekanda yemek menüsü ve nargile menü de mevcut olup bizim gittiğimizde mekan yeni açıldığı için henüz nargile siparişi alınmıyordu.

Beykoz Pier
Otopark: Mekana ait otopark yada vale bulunmamaktadır.
Hizmet Kalitesi Nasıl: Yeni açılan yer olduğu için çalışanların aynı aileden olduğunu hissettik. Gayet güler yüzlü çalışanlara sahip olan bu mekanda aileniz yada sevgilinizle rahatça hoşça sohbet edebilirsiniz.
Aile Mekanı mı?: Çalışanların bile aynı aileden olduğu hissine kapıldığımız bu mekan kesinlikle aile mekanı. Genç ve orta yaşlı kesimin talep gösterdiği Beykoz Pier Cafe 'de sizi rahatsız edecek herhangi bir unsur ile karşılaşmayacağınızı düşünüyoruz.

Beykoz'a ve Beykoz Pier Cafe'ye Ulaşım
Üsküdar'dan 15 nolu hatlarla ve sarı dolmuşla
Kadıköy'den 15F ve 15BK nolu hatlarla ve sarı dolmuşla
Ümraniye'den 11H, 15TY , nolu hatlarla
Mecidiyeköy'den 121A  ile
Taksim'den E2 nolu hatla
Kavacık'tan 15A , 15D , 135 , 135A  nolu hatlarla ve minibüslerle
Ayrıca deniz yolu mevcuddur: Beykoz-Yeniköy motorları ile ulaşabilirsiniz.

Beykoz durağında inip sahil boyunca Beykoz vapur iskelesine yürürseniz hemen yanına konumlanmış olan Beykoz Pier Cafe'ye ulaşabilirsiniz.
Paylaş

Doğal Mekanlar Hakkında

Gezmeyi seven bir çift insan sloganı ile çıkmış olduğumuz blog serüvenine doğal mekanlar ismi ile renk katmaya çalışan bir çift insanlar.
Uzun süredir blog kurma hayalimizi 2016'nın sonbaharında gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Yazılarımızı okuduktan sonra olumlu veya olumsuz yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz.

2 yorum:

  1. İstanbul'un sahil şeridi güzeldir. Kent içi bile güzelken, kalabalıktan uzaklaşmanın keyfi doyumsuzdur bence...

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel bir yer ,merak ettim yolum düşerse muhakkak uğrayacağım.

    YanıtlaSil